Browar Spółdzielczy z Pucka jedyny taki browar!

wpis w: Aktualności | 0

Browar Spółdzielczy:
Spółdzielczy Rzutkowe Berliner z cytryną, limonką i mandarynką
Spółdzielczy Złodziejskie
Spółdzielczy Popieprzone ARA
Spółdzielczy Podwójne 2.0 pina colada wheat pszenica z ananasem i kokosem wow, wow, wow 🙂
Spółdzielczy Flagowe AIPA
Spółdzielczy Podwójne fruit wheat

Piwo w Browarze Spółdzielczym warzą osoby niepełnosprawne i jest to pierwszy “Taki” Browar w Polsce. “Taki” czyli spółdzielczy działa w ramach Spółdzielni Socjalnej DALBA. Jak sami mówią browar ten powstał z potrzeby serca, zapału, pasji i dużej determinacji. Węzły na etykietach oznaczają:
1 tradycję piwną Pucka
2 przywiązanie do morza
3 powiązanie z ludźmi
4 potrzeby zmiany.

 

Piwa z browaru Spółdzielczego oprócz wyjątkowego smaku, dają możliwość na tworzenie wyjątkowego przedsięwzięcia. Ich motto to “Piwo które warzy więcej”

Ad.1
Piwo w małym browarze w Pucku warzone jest w sposób tradycyjny Miasto przez wieki słynęło z wytrawnego piwa, którego skład pochodził z XIV wieku. Legenda głosi, że rada miejska kontrolowała jakość każdej partii napoju, która opuszczała Puck. Kontrola polegała na degustacji oraz teście. Piwo rozlewano na ławach, na których siedzieli rajcy. Gdy piwo wsiąkło w spodnie zacnych mieszczan następowała najważniejsza próba, na znak burmistrza wszyscy się podnosili. Jeżeli ława trzymała się spodni, to piwo nadawało się dla szlachty i mieszczan, jeżeli próba kończyła się wynikiem negatywnym, całą partię piwa sprzedawano pospólstwu 😉

Dodaj komentarz