Firmowe szkła do piwa i nie tylko…

wpis w: Aktualności | 0

Dzień dobry,
Podawanie piwa w odpowiednim szkle jest bardzo istotne. Ma to wpływa na właściwości wybranych gatunków, wygląd, aromat. W swoim podręcznym zestawie degustatora 😉 najlepiej posiadać różne szkła do piwa, bo warto nie tylko je wypić, ale także go doświadczyć. Wszystkich rodzajów szkła do piwa na rynku jest tyle, że ciężko spamiętać wszystkie nazwy i przynależność. Naszym zdaniem warto posiadać 2 szkła do piwa w swoim zestawie no chyba, że jesteś birofilem, a birofilia rządzi się własnymi prawami 😉 :

  • TEKU / SZKŁO DEGUSTACYJNE / SZKŁO SENSORYCZNE -szkło typu teku dostępne jest u nas z browaru Piwne podziemie i ToOL jeśli chodzi o polskie marki z tego co się orientujemy tylko Piwne podziemie ma prawdziwe teku, ale posiadamy bardzo zbliżony kształt teku bez logo marki Luigi Bormioli jest to również jak najbardziej szkło degustacyjne / sensroryczne. Ten rodzaj szkieł nazywany jest najwyższą ligą 🙂 Jest to szkło do piw “wymagających”. Dzięki któremu uwydatni się aromat, smak i docenimy bogactwo, które w sobie skrywa*
  • POKAL / SZKLANKA – pokal jest na nóżce a szklanka bez i jest to chyba najprostszy wzór szkieł używanych do piw lżejszych, znanych z wszelkiego rodzaju knajp. Szklanka pokal pasuje do pilznerów, ciemnych lagerów czy koźlaków.

fajnie jest mieć w swoim zaopatrzeniu również szkło do piwa pszenicznego, które również świetnie nadaje się do gose:

  • SZKLANKA DO PSZENICY (nie wiemy jak nazywana jest profesjonalnie), zaprojektowana tak, aby trzymać pianę, która w przypadku piw pszenicznych jest bardzo istotnym elementem i cieszy oko. Wysoka, zwężana u dołu i rozszerzana ku górze dobrze podkreśla wszystkie walory pszenicy. Piwo pszeniczne to jedno z najpopularniejszych gatunków tego trunku, dlatego może jednak warto mieć 3 szkła w swoim piwnym barku 😉


A w sprzedaży posiadamy między innymi szkła typu: Nonic i Nonic mini -Pinta, Kufle -Pinta, Maryensztadt i nowość Brew dog- mini kufelek, Snifter -Piwne podziemie, Pinta, Goblet- Pinta, Chimay, Trapist Rochefort, Pokal -Nostradamus, Tulip -Omer, Snifter -Pinta, Bazyliszek, Szklanka -Pinta, Shaker -Pinta(atak chmielu), BrewDog, Rouge, Mikkeller, Flyingdog, mamy również posiadaniu szkła nietypowe jak Pauvel Kwak, Kokos Mongozo czy Leute Bockbier na drewnianej podstawce, piękne są również szkła z browaru Piax Dieu symbolizujące księżych oraz Bush, które podobno są ręcznie robione. Ilości wzorów szkieł jak już na początku zostało wspomniane są wręcz przeogromne, my staramy się posiadać chociaż jakąś część, byście mogli nie tylko zaopatrzyć swój barek, ale również dać wyjątkowy prezent (pakując w nasze kartoniki prezentowe np. 2 piwa i szkiełko 😉 Wartym wspomnienia szkłem jest również niedawno dostępne w sprzedaży szkło w kształcie rogu La Corne, które postaramy się jak najszybciej znów zamówić.

W przyszłym tygodniu spodziewamy się dostawy szkieł do cydru, ipa, stout – Luigi Bormioli, obecnie w sprzedaży jest tylko szkło degustacyjne.

Zapraszamy!

*Zakup, ani picie w owym szkle nie gwarantuje nam jednak, że doznania smakowe będą zawsze na plus 😉

 

Dodaj komentarz