Odnaleziono Złoty Pociąg !

wpis w: Aktualności | 0

Domniemany Złoty pociąg który w 1944r. (listopad) a 1945r. (styczeń) miał wyruszyć z Wrocławia i kierować się do Wałbrzycha, ale tam nigdy nie dotarł. Miał on jakoby zawierać złoto, dzieła sztuki oraz też tajne archiwa III Rzeszy skradzione przez narodowych socjalistów w Polsce i Związku Radzieckim. Samo istnienie Złotego Pociągu nigdy nie zostało potwierdzone lecz legenda stała się inspiracją dla licznych poszukiwań.

Dziś my mamy swój Złoty Pociąg 🙂 Pociąg pełen Imperium Prunum i kilku sztuk Barlow Sorbus! Nasza historia nie jest legendą to historia z życia wzięta 🙂

W ramach przypomnienia
Imperium Prunum to dubeltowa wersja porteru bałtyckiego. Tradycyjne portery mają 21% ekstraktu i ok. 9% alkoholu, to piwo ma 26% ekstraktu, a drożdże odfermentowały je do 11% alko.
Barlow Sorbus to barley wine ma ekstrakt na poziomie 26% co dało 10,5% alkoholu. Po zakończonej fermentacji piwo leżakowało 16 miesięcy pod koniec leżakowania dodano jarzębinę skontrowało to słodowość nadając zadziorność i subtelną cierpką nutę.

Ale uwaga Nasz Złoty Pociąg w dniu dzisiejszym zajechał tylko na stację Skoroszewska 26, dopiero jutro przejedzie do stacji “Matka” czyli na Towarową 35 🙂

Zapraszamy!

Dodaj komentarz