Piwo prosto z mazur :)

wpis w: Dostawy | 0

Dobry wieczór, przedstawiamy  Mazurski Browar!

Właścicielem Browaru Mazurskiego w Ełku jest Piotr Trunow. Motto browaru to “Warzenie złocistego trunku to misja”. Pierwsza warka piwa w Mazurskim Browarze ważona była od 5 października 2016r. Chcą trafiać w różne gusta.  W ich ofercie znajdziemy: Mazurski Stout Zimowy sezonowy oraz:
Ełckie Ciemne w stylu munichdunkel, wyjątkowo bogate w smaku ciemne piwo, dolnej fermentacji . Posiada niepowtarzalny smak słodu monachijskiego , oraz delikatne nuty czekolady, karmelu i toffi. Ma łagodną goryczkę szlachetnych odmian chmielu, kolor czarny…
Mazurskie Ale Czerwony piwo czerwone górnej fermentacji w stylu amrican amber ale, warzony w stylu amerykańskim. Łagodny smak słodowy z nutą karmelu, zbalansowaną gorycz i cierpkość amerykańskich odmian chmielu.
Mazurskie Jasny Lager w stylu bohemianpilsener, piwo dolnej fermentacji. Uwarzony z żateckiego chmielu Saaz o wyrażnej goryczce i pikantnym posmaku. Gęsta piana i złota barwa.
Mazurskie Ale jasny piwo typu Pale Ale w mazurskiej odsłonie. Chmielone na zimno z wykorzystaniem górnej fermentacji. Charakteryzuje się bogatym bukietem aromatów i smaków.
Mazurskie pszeniczne uwarzone w klasycznym stylu Hefeweizen, od kilku lat na nowo zyskało w Polsce ogromną popularność. Barwa mętno-biała i długo utrzymująca się piana.

Piwo niepasteryzowane, niefiltrowane rodem z rzemięlniczego browaru na Mazurach, zapraszamy obecnie na stanie mamy Mazurskie pszeniczne i Mazurskie Ale czerwony.

Browar Mazurski w ofercie ma również beczki 5l (niepasteryzowane, niefiltrowane i nieutrwalane), jeśli są chętni to prosimy o kotnakt na fb, instagramie lub poprzez e-mail podany na stronie, udzielimy informacji 😉


 

 

 

 

Dodaj komentarz