Polskie wino -Winnica Dwórzno

wpis w: Aktualności | 0

Już dziś degustujemy to co trafi na półki w środę na ul.Skoroszewską 26 a na ul.Towarową w piątek 🙂
A jest to jedno z kilku win z Winnicy Dwórzno położonej na Wysoczyźnie Mazowieckiej w otulinie lasów w najwyższym punkcie na Mazowszu. Winiarska potęga znajduje się pod Mszczonowem to sześciohektarowa plantacja nazywana “Mazowiecką Toskanią”. Można tu wpaść po drodze z lub do Wodnej Osady – Grzegorzewice, Kompleks Basenów Termalnych – Termy Mszczonów. Winorośl jest ściśle związana z obrzędowością chrześcijańską wraz z nią przywędrowała na polskie tereny. Uprawiana przy klasztorach i zakonach dla celów liturgicznych. Szybko rozpowszechniła się, ale pod wpływem napływu win gównie z Węgier, polskie winiarstwo podupadło. Jesteśmy świadkami jak po latach winiarstwo odradza się w wielu regionach Polski!
Wina z Winnicy Dwórzno produkowane sę naturalnymi, nieprzemysłowymi metodami winiarskimi, a nad ich jakością czuwa dooskonały znawca tematu, jeden z najlepszych enologów Piotr Stopczyński. Butikowa produkcja z zachowaniem najwyższych standardów dotyczących jakości, pozwoliła uzyskać wina o ciekawym bukiecie aromatycznym oraz smakowym.

Od środy w punkcie na ul.Skoroszewskiej 26 dostępne będą:
Wino Białe 2015 półwytrawne -kupaż pięciu szczepów Aurora, Seyval Blanc, Johanitter, Hibernal, Solaris. W winie dominują aromaty świeżych jabłek w połączeniu z kwiatem jabłoni i przecha włoskiego.Polecane jako aperitif, do sezonowych dań kuchni polskiej, regionalnych serów czy przekąsek.
Wino Różowe 2015 półwytrawne -szczep Rondo. Tu dominuje aromat poziomek, malin i truskawek w smaku lekkie, podbite niewielką ilością słodyczy oraz świetnie zbalansowaną kwasowością. Polecane do posiłku, serów, przekąsek oraz wiosenno-letnich nowalijek.
Wino czerwone 2014 wytrawne -kupaż trzech odmian Marechal Foch, Leon Millot, Regent. W aromacie dużo owocu leśnego, jeżyny z delikatną nutą wiśni i wanili. Kupaż ten charakteryzuje się zbalansowaną kwasowością i dojrzałymi taninami. Polecane do wołowiny, gęsiny i kaczki.
Wino malinowe -klasyczne polskie wino. W aromacie świeżość soku malinowego, a w smaku aksamitność, to świetna propozycja dla miłośników malin. Zapach, smak i kolor pochodzi z dojrzałych owoców, które specjalnie dla tego wina dłużej zostały przetrzymane na krzewach. Na ostatnim etapie do wina zostal dodany miód lipowy, który dostarcza słodyczy i delikatnych nut kwiatowych. W zimie świetnie rozgrzewa, a latem schłodzone orzeźwia.

Od piątku do zakupienia również na ul.Towarowej 35 !

Zapraszamy!

Dodaj komentarz